فیلتر بنزین و بهترین زمان تعویض آن


فیلتر بنزین و بهترین زمان تعویض آن

فیلتر بنزین از دیگر قطعات مصرفی خودرو است که اگر شما به فکر سلامتی و میزان مصرف کم خودرویتان هستید باید به آن توجه داشته باشید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید مخصوصا امروزه که کیفیت بنزین ها به شدت کاهش یافته و باعث کثیف شدن فیلتر بنزین و در نتیجه درست کار نکردن موتور خودرو شما خواهد شد.

ولی اگر شما اطلاعی در رابطه با این فیلتر و نحوه تشخیص دادن کثیفی و زمان تعویض آن ندارید پس با ما در امداد خودرو تبریز همراه باشید تا بهتون آموزش دهیم.

فیلتر بنزین چیست؟

همانطور که از نامش پیداست این قطعه برای جداسازی مواد کثیف از سوخت خودرو شما کارایی دارد و همچنین تمیز کردن سوخت برای احتراق بهتر و در نتیجه منظم کار کردن موتور خودرو شما آلودگی که بخاطر فرسوده شدن مخازن سوخت و یا شلنگ های انتقال سوخت در جایگاه های سوخت ممکن است با بنزین مخلوط شود.

همچنین این فیلتر از گرفتگی سوزن انژکتور که دهانه کوچکی دارد و برای پاشش بنزین از آن استفاده میشود نیز کارایی دارد.

تشخیص زمان تعویض فیلتر بنزین

فیلتر بنزین به گونه ای است که شما با دیدن آن و تغییر در ساختار آن متوجه میشوید که نیاز به تعویض دارد اما اگر نتوانستید تشخیص دهید تعمیرکاران به راحتی این کار را برای شما انجام میدهند.

البته نوع بنزینی که مصرف میکنید و همچنین عمر خودرو شما نیز در عمر فیلتر بنزین شما تاثیر دارد زیرا ممکن است لوله های انتقال بنزین و سایر قطعات در مسیر بنزین، دچار پوسیدگی شوند که همین مورد باعث کثیف تر شدن بنزین خودرو شما میشود.

به همین منظور شما بهتر است تا به صورت دوره ای هر سال یک بار فیلتر بنزین خودرو را عوض کنید.

علائم کثیفی فیلتر بنزین

در این قسمت ما علائمی را در خدمت شما قرار میدهیم تا با دیدن آن ها متوجه عمر فیلتر بنزین خود شوید که نیاز به تعویض دارد یا خیر؟

1. اگر خودرو شما با اولین استارت روشن نمیشود این مورد میتواند نشانه کثیف بودن این فیلتر باشد.

2. اگر این فیلتر کثیف باشد در این صورت سوخت نمیتواند به درستی به انژکتور برسد و همین مورد باعث پایین آمدن قدرت موتور شما خواهد شد به طوری که دور موتور به سختی بالا خواهد رفت.

3. لرزش موتور و گرفتگی انژکتورها نیز میتواند از یکی دیگر از مواردی باشد که نشان دهنده کثیف بودن فیلتر بنزین خودرو شما باشد.

4. و آخرین مورد صدای غیر طبیعی پمپ بنزین می باشد که شما با دقت میتوانید به آن گوش دهید و اگر صدای غیر عادی دیدید این مورد نیز میتواند به علت وجود بنزین کثیف باشد.

امیدواریم که این آموزش از امداد خودرو تبریز نیز مورد توجه شما دوستان قرار گرفته باشد با دیگر آموزش ها با ما همراه باشید…

امداد خودروامداد خودرو تبریزخودرو بر شهر تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس سریع کلیک کنید