تسمه تایم یک قسمت مهم در موتور خودرو است. اگر پاره شود، می تواند خسارت جدی وارد کند. تسمه ممکن است به دلایل مختلفی پاره شود، اما شایع ترین آن عمر است. یکی دیگر از مشکلات شایع، تنش در تسمه است. اگر تنش گیر بد باشد، می تواند تسمه را از بین ببرد یا باعث شود که قرقره را متوقف کند و باعث شود تسمه خاموش بیاستد. ما در این مقاله شما را در نحوه چک کردن تسمه تایم معیوب راهنمایی خواهیم کرد.

علامت های نشان دهنده معیوب بودن تسمه تایم

همانطور که در بالا گفته شد تسمه تایم می تواند به دلایل مختلفی پاره شود و فهمیدیم که شایع ترین آن طول عمر تسمه تایم است اما عوامل محیطی نیز تاثیر زیادی در معیوب بودن تسمه تایم دارد که شامل موارد زیر می باشد.

  1. تغیرات ظاهری: ابتدا باید خود تسمه تایم چک شود اگر در هنگام چک کردن تسمه تایم شاهد ترک و یا پوسیدگی شدید این نشان دهنده این است که تسمه تایم شما نیازمند تعویض است.
  2. خاموش شدن خودرو: یکی از نشانه های بارز معیوب بودن تسمه تایم خاموش شدن ناگهانی خودرو است که در این زمان از استارت های پیاپی خودداری کنید در غیر این صورت آسیب بیشتری خواهد زد.
  3. تکان های غیرعادی و افزایش مصرف: این اتفاق زمانی رخ میدهد که تسمه تایم مستهلک شده و از محل خود بیرون رفته باشد در این مواقع سوپاپ ها به هم برخورد میکنند و همین باعث تکان های غیرعادی و افزایش مصرف می شود.
  4. صدای ضربه مانند در زیر کاپوت: این صدا زمانی شنیده می شود که تسمه تایم شل شده باشد. زمانی که تسمه تایم شل می شود باعث ایجاد ضربه ای می شود.

جمع بندی

چک کردن دوره ای ماشین کاری کاملا عاقلانه است که باعث می شود که از آسیب ها جدی و هزینه بر جلوگیری شود. در نتیجه چک کردن دوره ای ماشین کاملا اقتصادی بوده است اما پیدا کردن مکانی مناسب برای این موارد از میان صدها انتخاب کاری کاملا دشوار است. ما به شما امداد خودرو تبریز رو پیشنهاد میدیم که میتونید با شماره زیر ارتباط بر قرار کنید.

امداد خودروامداد خودرو تبریزخودرو بر شهر تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس سریع کلیک کنید