نشت روغن و چگونگی رفع آنها ، بله، ساده تر است که می توانید از گودال کوچک روغن که در زیر اتومبیل شما تشکیل می شود چشم پوشی کنید. یا وانمود کنید که بوی روغن سوخته از موتور شما بر نمی آید. و آیا آن دود غلیظ از اگزوز شما بیرون می آید؟

نشت روغن چیزی است که شما نمی توانید آن را نادیده بگیرید. همیشه یک مکانیک آموزش دیده را نمی فهمید که علت نشت روغن موتور چیست. یک شکار کوچک می تواند چیزهای زیادی را آشکار کند ، فقط آن را نادیده نگیرید در غیر این صورت می تواند به موتور شما آسیب برساند.

آیا ماشین شما نشت روغن دارد، همین امروز با تیم خودروبر تبریز رفع نمایید !

نشتی که بدون برسی باقی مانده است می تواند بر روی شلنگ های لاستیکی یا مهر و موم شده و باعث تخریب آنها به موقع شود. نشت روغن می تواند باعث لکه های زشت در مسیر شما شود و یک خطر برای محیط زیست است. و از همه مهمتر، نشت روغن موتور یک خطر آتش سوزی در محفظه موتور شما است و می تواند منجر به خرابی موتور فاجعه آمیز در بدترین زمان ممکن شود، نه اینکه زمان خوبی برای خراب شدن موتور فاجعه ساز باشد. بنابراین رفع نشت روغن باید اولویت اول شما باشد.

 نشت روغن

بیتشر بخوانید »»» نحوه چک کردن تسمه تایم معیوب

برای بررسی، چشم خود را به دستمال روغن بکشید. اگر سطح به مرور زمان افت کند، روغن را از دست می دهید. در هنگام رانندگی، بررسی کنید که آیا دود غلیظی از قسمت انتهایی می آید. دود غلیظ به معنای نشت روغن در موتور است. بعد از رانندگی، دقت کنید که آیا بوی سوختن روغن را حس می کنید یا نه. این می تواند به معنای نشت روغن بر روی اجزای داغ خود موتور باشد. و در آخر اینکه، لکه های روغنی کلاسیک یا گودال زیر محفظه موتور را بررسی کنید.

اگر یک گودال زیر موتور پیدا کنید، اگر مایع قرمز باشد، احتمالاً مایع انتقال آن است. اگر مایع سبز یا نارنجی است و بوی شیرین دارد، ضدیخ مقصر آن است. مایع قهوه ای نشان دهنده نشت روغن موتور است.

بنابراین چه عواملی باعث این اتفاق می شود

خوشحالیم که از شما سؤال کردید اکثر قریب به اتفاق نشت ها به دلیل واشر موتورهای تخریب شده، نشتی مهر و موم روغن یا اتصالات بد است. زیر ماشین بروید و مهر و موم های قابل حمل روغن را بررسی کنید. در حالی که شما آنجا هستید، پلاگین تخلیه روغن تابه را نیز بررسی کنید. بعدی مهر و موم پوشش تایپ و واشر پوشش دریچه را بررسی کنید. مشکلات در اینجا می تواند نیاز به تعمیرات گسترده ای داشته باشد که ارزان نیست. وحشت نکنید! همیشه می توانید اول از همه نشت روغن را امتحان کنید. سخت نیست. در اینجا چند گزینه وجود دارد.

جمع بندی

خب در این مقاله فهمیدیم که دود غلیظی که از اگزوز بیرون می آید میتواند دلیل نشت روغن باشد همچنین یکی از عمده دلیل های که باعث نشت روغن میشود واشر های معیوب اشت. همچنین اگر دنبال یک تیم با تجربه برای تعمیر هستید با شماره زیر همین حالا تماس بگیرید تا تیم خودروبر تبریز در اسرع وقت به مشکلاتان رسیدگی کند.

 

نشت روغن

 

 

امداد خودروامداد خودرو تبریزخودرو بر شهر تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس سریع کلیک کنید