میل موجگیر چیست؟

میل موجگیر یا همان میل تعادل و یا استرس بار میله ای از جنس فولاد است که در دو سر خود دارای بوش بوده و اکثر اوقات میان دو چرخ یک محور قرار گرفته می شود که از این طریق بتواند دو چرخ را به یکدیگر متصل کند. کاربرد استرس بار جلوگیری…

میل موجگیر یا همان میل تعادل و یا استرس بار میله ای از جنس فولاد است که در دو سر خود دارای بوش بوده و اکثر اوقات میان دو چرخ یک محور قرار گرفته می شود که از این طریق بتواند دو چرخ را به یکدیگر متصل کند.

کاربرد استرس بار جلوگیری از چپ شدن ماشین و بالا بردن تعادل آن مورد استفاده قرار می گیرد در نتیجه باید گفت این میله وسیله ای است که می توان به کمک آن ثبات ماشین را در حین حرکات سریع در پیچ های تند حفظ نمود. میل تعادل معمولا از طریق دو اتصال محوری در دو طرف به شاسی نیز متصل می شود.

بسیاری از افراد از محل قرارگیری میل موجگیر یا همان میل تعادل اطلاعی ندارند در حالی که این قطعه گاهی اوقات در ناحیه ی زیرین کاپوت خودرو وصل شده و سر فنر های قرار گرفته در کناره های ماشین را به یکدیگر متصل می کند.

البته فراموش نشود که محل قرارگیری میل تعادل در خودرو های گوناگون می تواند تفاوت داشته باشد بنابراین نمی توان محل خاصی را برای این قطعه در نظر گرفت اما به طور مثال می توان گفت میل تعادل در اکثر خودرو های جدید در بخش جلویی ماشین نصب شده و در ماشین هایی که از سیستم تعلیق بهره مند هستند نیز این قطعه در بخش زیرین بازو ها قرار دارد.

امداد خودروامداد خودرو تبریزخودرو بر شهر تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس سریع کلیک کنید