دلیل خاموش شدن خودرو پس از روشن شدن


دلیل خاموش شدن خودرو پس از روشن شدن ، وقتی سعی می کنید ماشین خود را روشن کنید، به طور معمول تصور می کنید که این ماشین بدون مشکل شروع به کار می کند. صدای چرخش موتور را خواهید شنید و همه چیز خوب به نظر می رسد. با این حال، ممکن است زمانی که اتومبیل شما شروع به کار کند خاموش شود.

هیچ وقت برای اتومبیل شما فرصتی مناسب نیست که وقتی جایی برای رفتن دارید، ناگهان کار روی شما را رها کند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که بفهمید چه اتفاقی افتاده است، سپس در اسرع وقت مشکل را برطرف کنید.

دلیل خاموش شدن خودرو پس از روشن شدن موضوعی است که ما در این مقاله قصد داریم شما را در پیدا کردن این مشکل راهنمایی کنیم. امیدواریم از خواندن مقاله لذت ببرید.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود ماشین شما بلافاصله روشن شود و سپس متوقف شود. اگر چند بار بدون موفقیت اقدام به راه اندازی وسیله نقلیه کرده اید، باید از تلاش مجدد خودداری کنید، در غیر این صورت استارت می سوزد.

دلایل خاموش شدن خودرو پس از روشن شدن

1) سوپاپ کنترل هوای معیوب

یک شیر کنترل هوای بیکار (IAC) مخلوط سوخت هوا را در حالت بیکار تنظیم می کند. همچنین هنگام تغییر بار موتور، حالت بیکاری را کنترل می کند، مانند وقتی که تهویه هوا را انتخاب می کنید، چراغ های جلو را روشن می کنید یا رادیو را روشن می کنید. وقتی سوپاپ کنترل هوای بیکار از کار بیفتد ، ممکن است یک دور خشن داشته باشید یا اینکه خودرو کاملاً متوقف شود. این امر به ویژه در زمان شروع سرما صادق است.

می توانید شیر کنترل هوای بیکار را تمیز کنید تا ببینید آیا این مشکل مشکلی را برطرف نمی کند. گاهی اوقات یک مشکل الکتریکی در داخل شیر کنترل هوای بیکار وجود دارد که از عملکرد صحیح شیر جلوگیری می کند.

آزمایش بسیاری از مسائل الکتریکی از این نوع برای استفاده از مولتی متر امکان پذیر است. اگر دلیل اصلی آن یک مشکل الکتریکی درون دریچه کنترل هوای بیکار باشد ، شما احتمالاً باید IAC را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید »»» نشت روغن و چگونگی رفع آن

2) نشت خلا

نشت خلا is شکافی در سیستم ورودی هوای خودرو در پشت سنسور جریان جرمی هوا (MAF) است که اجازه می دهد هوای بدون اندازه گیری به موتور وارد شود. این نسبت سوخت مورد انتظار هوا را از بین می برد و باعث می شود خودرو از کار بیافتد کند.

به طور معمول اتومبیل هنوز با نشت خلا جزئی کار می کند، اما اگر نشت شدید باشد، ممکن است انژکتورهای سوخت نتوانند با تمام هوای اضافی غیر متراکم سیستم برای سوختن مناسب در محفظه احتراق مطابقت داشته باشند.

3) سنسور MAF کثیف یا خراب

یک سنسور جریان هوای جمعی (MAF) وظیفه اندازه گیری میزان هوای ورودی به موتور را در اکثر وسایل نقلیه بر عهده دارد. یک سنسور MAF بسیار حساس است. جمع شدن کثیفی و روغن که از فیلتر هوای موتور گذشته است، می تواند به راحتی سنسور را خراب کند. یک سنسور کثیف اغلب اندازه گیری های نادرست هوا را خوانده و نسبت سوخت هوا را از بین می برد.

دلیل خاموش شدن خودرو پس از روشن شدن4) مسئله اشتعال

سیستم اشتعال وظیفه تولید جرقه ای را دارد که باعث مخلوط شدن هوا و سوخت در محفظه احتراق داخلی می شود. مطمئن شوید که در باتری اتصال محکم و بدون خوردگی در ترمینال ها دارید. در صورت خوردگی بیش از حد، ترمینال ها را تمیز کنید. یک پاک کننده ترمینال باتری به طور خاص برای این منظور ساخته شده و کار را آسان می کند.

جمع بندی

خب در این مقاله دلیل خاموش شدن خودرو پس از روشن شدن مورد برسی قرار گرفت اما این قسمت اول از این مقاله است و در قسمت بعدی نکته های بیشتری نیز در مورد خاموش شدن خودرو توضیح داده خواهد شد. امیدواریم از خواندن مقاله لذت برده باشید. همچنین اگر به خدمات خودروبر نیاز داشتید از، از طریق شماره زیر با تماس بگیرید.

دلیل خاموش شدن خودرو پس از روشن شدن

امداد خودروامداد خودرو تبریزخودرو بر شهر تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس سریع کلیک کنید